3 konsultacje kontrolne

 

1 x konsultacja kontrolna /edukacyjna

(w gabinecie/online)

2 x konsultacja kontrolna / edukacyjna online

 

Kontynuacja dietoterapii

Indywidualne zalecenia żywieniowe

Materiały edukacyjne

 

Modyfikacja planu posiłków

lub 5 nowych przepisów

 

Dzienniczek żywieniowy

- analiza i wskazówki

 

Analiza wyników badań

i/lub lista potrzebnych badań

 

 

+ kontakt mailowy i/lub telefoniczny

 

(wsparcie w sytuacjach

wymagających dodatkowej porady,

odpowiedzi na pytania)

 

Sposób płatności:

 • tylko przelewem

 

Dane do przelewu:

ING Bank Śląski

31 1050 1214 1000 0097 2346 1910

Nazwa odbiorcy:

Justyna Bielka Dietetyk Kliniczny

 

Tytuł przelewu:

 • Indywidualna konsultacja dietetyczna, [data konsultacji]

 

Copyright 2020 bielkadietetyk.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

Justyna Bielka - ZnanyLekarz.pl

Bądźmy w kontakcie

WSPARCIE ŻYWIENIOWE W TRAKCIE LECZENIA RAKA PIERSI

 

indywidualne konsultacje z dietetykiem onkologicznym

w Katowicach lub online:

wizyta w gabinecie, telekonsultacja lub wideokonsultacja

 

Kontakt:

+48 534 624 775 / justynabielka.dietetyk@gmail.com

DIETETYK KLINICZNY

mgr Justyna Bielka

 

Dieta po diagnozie raka piersi - kiedy należy podjąć pierwsze kroki?

Najlepszy czas to czas diagnostyki, czyli jeszcze przed rozpoczęciem terapii onkologicznej.

Czas ten można wykorzystać na przygotowanie organizmu do leczenia - lepszy stan odżywienia to lepsza tolerancja leczenia, mniej nasilone skutki uboczne, lepsze gojenie ran po zabiegach operacyjnych - właśnie przygotowanie żywieniowe ma tutaj ogromne znaczenie. Co ważne, o stanie odżywienia nie świadczy masa ciała, jednoczesna nadwaga i niedobory żywieniowe to częste zjawisko.

Dietetyk onkologiczny oceni aktualny sposób jedzenia, wskaże, co należy zmienić, jak komponować pełnowartościowe posiłki, a także czego unikać na co dzień. Może także przygotować indywidulanie dopasowany plan posiłków, który ułatwi przeniesienie wskazówek na praktykę. Pomoże uporządkować wiedzę na temat właściwej diety w chorobie nowotworowej.

 

Rak piersi - dieta w okresie okołooperacyjnym

Odpowiednio zbilansowana, bogata w białko dieta w okresie okołooperacyjnym w leczeniu raka piersi to ważny element zarówno w procesie przygotowania do zabiegu jak i w okresie po operacji.

Żywienie ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego gojenia ran pooperacyjnych, wpływa na tempo regeneracji organizmu - aspekt bardzo istotny, jeśli jest to jednocześnie okres przed rozpoczęciem kolejnych etapów leczenia onkologicznego.

Dietetyk onkologiczny skomponuje zbilansowaną dietę jak i dobierze odpowiednie preparaty medyczne, które stosuje się jako wsparcie w okresie okołooperacyjnym.

 

Rak piersi - dieta w czasie chemioterapii i/lub radioterapii

Wsparcie dietetyka podczas chemioterapii i radioterapii polega na przygotowaniu planu żywieniowego, który ma dostarczać na bieżąco niezbędnych składników odżywczych, pokrywać zwiększone zapotrzebowanie na białko, uwzględniać choroby towarzyszące.

Bardzo ważny element to dopasowywanie diety do aktualnie występujących skutków ubocznych leczenia (np. suchość w jamie ustnej, biegunki i/lub zaparcia, dolegliwości po wybranych produktach, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych - np. podwyższone wskaźniki wątrobowe). Wpływa to na lepsze samopoczucie na co dzień, zmniejsza ryzyko rozwoju niedoborów żywieniowych.

Nie wszystkie kobiety będą odczuwać nasilone sutki uboczne - szansę na lesze samopoczucie w czasie terapii przeciwnowotworowej daje dobry stan odżywienia organizmu, dlatego nawet mimo braku dolegliwości należy dbać o to, aby dieta była pełnowartościowa.

 

Rak piersi - dieta w czasie hormonoterapii 

Rola dietetyka w trakcie hormonoterapii to pomoc w wypracowaniu takiego sposobu żywienia, który będzie pomagać w osiągnięciu i/lub utrzymywaniu odpowiedniej masy ciała, wspomagać regenerację organizmu po zakończeniu wcześniejszych etapów leczenia. To także czas, w którym można rozpocząć wypracowywanie nawyków, które w przyszłości będą stanowić element profilaktyki wtórnej, czyli będą zmniejszać ryzyko wznowy raka piersi.

Na tym etapie leczenia dieta ma więc także duże znaczenie, inne są natomiast problemy, przy których właściwe żywienie może zadziałać wspomagająco - hormonoterapia wiąże się miedzy innymi z ryzykiem nadwagi (a pamiętajmy, że nadmierna masa ciała to jeden z czynników ryzyka wznowy raka piersi), w trakcie hormonoterapii mogą się też pojawić między innymi zaburzenia gospodarki węglowodanowej i/lub lipidowej - tutaj dieta także może mieć działanie profilaktyczne lub wspomagające.

Z drugiej strony - ustępują już dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (które mogły pojawiać się w trakcie wcześniejszych etapów leczenia) - jest to więc dobry czas na wprowadzanie do diety wielu prozdrowotnych produktów, które w czasie leczenia należy niekiedy ograniczyć ze względu na gorszą ich tolerancję  (w trakcie chemioterapii gorzej tolerowane mogą być między innymi duże ilości surowych warzyw i owoców, pełnoziarniste produkty zbożowe, nasiona roślin strączkowych).

 

Żywieniowa profilaktyka wznowy raka piersi

Styl życia, w tym sposób odżywiania i utrzymywanie odpowiedniej masy ciała - są uznawane przez polskie i światowe towarzystwa naukowe jako ważne czynniki, które mogą zapobiegać wznowie raka piersi. 

Zmianę nawyków żywieniowych - na tyle, na ile jest to w danym momencie możliwe - można rozpocząć już w momencie diagnostyki, w trakcie leczenia i po zakończeniu leczenia.

Natomiast czas po okresie leczenia i rekonwalescencji to także bezpieczny czas na redukcję nadmiernej masy ciała - o ile w czasie leczenia do tematu odchudzania podchodzimy bardzo ostrożnie i przede wszystkim celujemy w stabilizację masy ciała, to już w czasie remisji redukcja nadmiernej masy ciała jest bardzo wskazana i uznana jako jeden z najważniejszych elementów profilaktyki wznowy raka piersi.

 

Co jeść a czego unikać przy raku piersi? Fakty i mity.

Moje podejście jest takie, że konsultacje z dietetykiem onkologicznym to także okazja do omówienia i uporządkowania zasad żywienia - mnogość porad, które możemy znaleźć w internecie, lub które słyszymy na co dzień, wprowadzają chaos informacyjny i wręcz poczucie zagubienia.

Dlatego na konsultacjach zawsze jest czas na omówienie wątpliwości, pytań związanych żywieniem przy raku piersi. Osobiście podchodzę do rozmów na temat zasad właściwego odżywiania bardzo chętnie, zachęcam nawet do przygotowywania listy pytań przed naszymi spotkaniami :)

Moje wypowiedzi opieram o dane naukowe i wytyczne towarzystw naukowych, które zajmują się żywieniem w onkologii, a także na bieżąco aktualizuję moją wiedzę.

 

Leczenie raka piersi - diety alternatywne?

Zaznaczam, że nie zajmuję się leczeniem alternatywnym, medycyną niekonwencjonalną, niesprawdzonymi i nieuznanymi jako bezpieczne metodami, a przede wszystkim nie eksperymentuję na moich Pacjentkach.

Założenia dietoterapii, wszystkie materiały, plany posiłków przygotowuję w oparciu o badania naukowe i rekomendacje towarzystw naukowych zajmujących się żywieniem w onkologii.

Jeśli ze strony pacjentki lub rodziny jest potrzeba, żeby wybrane diety czy metody alternatywne omówić, usłyszeć argumenty za i przeciw - na takie rozmowy jestem jak najbardziej otwarta :)

 

 

Dietoterapia w trakcie leczenia raka piersi - jak to wygląda?

Poniżej, wraz z cennikiem usług znajdują się ogólne założenia organizacyjne, które dotyczą przebiegu konsultacji.

Jest także możliwość, żeby wspólnie omówić szczegóły czy dodatkowe pytania - zapraszam do kontaktu:

 • mailowego (justynabielka.dietetyk@gmail.com)

 • lub telefonicznego (bezpłatna 15 - minutowa konsultacja pod numerem telefonu: +48 534 624 775)

 

Termin konsultacji można zarezerwować:

 • przez kalendarz na dole strony
 • telefonicznie
 • mailowo

 

Dane kontaktowe

justynabielka.dietetyk@gmail.com

Kalendarz konsultacji

+48 534 624 775

Kalendarz konsultacji

DIETETYK KLINICZNY


Justyna Bielka

DIETETYK KLINICZNY


Justyna Bielka

Oferta i cennik

Pakiet onkodietetyczny wstępny lub kolejny z planem posiłków (miesiąc)

550 zł

Płatności

3 konsultacje

 

Konsultacja wstępna

(w gabinecie/online)

 

Konsultacja edukacyjna

/z omówieniem zaleceń

(w gabinecie/online)

 

Konsultacja kontrolna

(w gabinecie/online)

 

+ kontakt mailowy i/lub telefoniczny

 

(wsparcie w sytuacjach

wymagających dodatkowej porady,

odpowiedzi na pytania)

 

Plan posiłków

+ materiały dodatkowe

 

Plan posiłków

+ modyfikacje po konsultacji kontrolnej

 

Dziennik posiłków

- analiza i wskazówki

 

Analiza wyników badań

i/lub lista potrzebnych badań

 

Indywidualne zalecenia żywieniowe

Materiały edukacyjne

 

Wstępny plan dalszej dietoterapii

 

Żywienie w chorobie nowotworowej: rak piersi

Kontakt:

+48 534 624 775 / justynabielka.dietetyk@gmail.com

OPINIE

Termin płatności:

 • przed konsultacją: opłata rezerwacyjna 100 zł (liczona jednocześnie na poczet konsultacji)

 • w uzasadnionych sytuacjach termin można zmienić bez dodatkowych kosztów (nie później, niż 10 dni po ustalonej początkowo dacie)

 

 • pozostała kwota w dzień konsultacji wstępnej 

 • aktualny czas oczekiwania na plan posiłków: do 7 dni roboczych, licząc od kolejnego dnia po konsultacji wstępnej lub od kolejnego dnia po zaksięgowaniu płatności)

 

1 x konsultacja kontrolna /edukacyjna

(w gabinecie/online)

 

Kontynuacja dietoterapii

Indywidualne zalecenia żywieniowe

Materiały edukacyjne

 

Modyfikacja planu posiłków

lub 5 nowych przepisów

 

Dzienniczek żywieniowy

- analiza i wskazówki

 

Analiza wyników badań

i/lub lista potrzebnych badań

 

Pakiet onkodietetyczny kolejny (miesiąc)

350 zł

Pojedyncza konsultacja kontrolna

200 zł